Serie A përfundon sezonin me derbin Juventus – Roma, formacionet mundshme

Prishtinë | 01 Gus 2020 | 12:57 | Nga Ekonomia Online

Juventusi dhe Roma do të takohen për herë të fundit në edicionin 2019/20, që zhvillohet në xhiron e 38-të.

Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të luhet në stadiumin “Allianz Stadium”, e Zonjën e Vjetër që cilësohet si favoritë në letër.

Juventusi tashmë është shpallur kampion i Serie A-s për të nëntin vit me radhë, derisa Giallorossët po e përfundojnë sezonin në vendin e pestë.

Për këtë takim, torinezët do të jenë pa Douglas Costan, Mattia de Sciglion, Paulo Dybalan, Sami Khedira dhe Matthijs de Ligt, që janë të lënduar, derisa Miralem Pjanic ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Roma nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Lorenzo Pellegrini, Antonio Mirante, që janë po ashtu të lënduar, ndërsa Gianluca Mancini ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni i mundshëm i Juventusit: Buffon; Danilo, Demiral, Rugani, Matuidi; Peeters, Rabiot, Ramsey; Bernardeschi, Olivieri, Ronaldo.

Formacioni i mundshëm i Romës: Lopez; Smalling, Ibanez, Kolarov; Zappacosta, Veretout, Diawara, Spinazzola; Zaniolo, Mkhitaryan; Kalinic. 

Të ngjashme