Shala nënshkruan me Valerengan

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 08:20 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Herolind Shala, nuk e ndërron kampionatin por vetëm skuadrën për sezonin e ri.

27-vjeçari ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me klubin e njohur norvegjez Valerenga dhe menjëherë i është bashkuar grupit për fazën përgatitore në Spanjë, raporton KTV.

Shala sezonin e kaluar u aktivizua te skuadra tjetër norvegjeze Start.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme