Shenja e tronditëse e Jimenezit pas lëndim të frikshëm në kokë

Prishtinë | 13 Jan 2021 | 11:21 | Nga Ekonomia Online

Raul Jimenez ishte i pranishëm në tribunë të martën mbrëma për ta shikuar ndeshjen e skuadrës së vet, Wolves, kundër Evertonit në Premierligë, pasi u lirua nga spitali pas lëndimit tronditës në kokë.

Përfaqësuesi i Meksikës e operoi kafkën e lënduar rëndë në një duel me mbrojtësin e Arsenalit David Luiz në një ndeshjen të Premierligë në nëntor.

Operacioni ishte i suksesshëm dhe Jimenez është duke e marrë veten nga dëmtimi edhe pse nuk ka datë të saktë se kur pritet të kthehet ai në fushë.

Nga tribunat, shenja tronditëse e lëndimit të kokës ë tij u pa nga të gjithë dhe mori vëmendje të madhe.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme