Shënjestrat e Interit për afatin kalimtar veror

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 11:38 | Nga Ekonomia Online

Sipas La Gazzetta dello Sport, Antonio Conte dhe drejtuesit e Interit nuk do të takohen para dy javësh dhe trajneri tashmë ka identifikuar synimet kryesore për në verë.

Kontrata e trajnerit skadon në qershor të vitit 2022, por ai do të duhet të diskutojë strategjitë e klubit për të ardhmen para fillimit të edicionit 2021-22.

La Gazzetta dello Sport raporton se edhe drejtori gjeneral Beppe Marotta kanë identifikuar lojtarët për të forcuar ekipin këtë verë.

Para së gjithash, Conte shpreson që klubi nuk do të ketë nevojë të shesë ndonjë nga lojtarët e tyre më të mirë për të mbajtur balancin ekonomik.

Pastaj, një portier i ri thuhet se është një nga përparësitë e transferimit të Nerazzurrëve për afatin e ardhshëm të transferimeve.

“Handanovic është portieri dhe kapiteni ynë, por ne duhet të shikojmë të ardhmen në çdo departament të ekipit”, ka thënë Marotta të hënën.

Juan Musso dhe Marco Silvestri janë emrat në agjendën e Marottas, me portierin e Hellas Verona i cili është shënjestra më e lehtë për t’u nënshkruar, sipas La Gazzetta dello Sport.

Marotta dëshiron të përsërisë të njëjtën gjë që bëri përsëri në Juventus kur Wojciech Szczęsny u nënshkrua fillimisht si një rezervë për Gigi Buffon para se portieri legjendar të largohej nga klubi në vitin 2018.

Interi dëshiron një anësor të ri gjithashtu. Marcos Alonso dhe Emerson Palmeri janë objektiva për një kohë të gjatë te kampioni i Serie A, por klubi gjithashtu monitoron Filip Kostic të Eintracht Frankfurt.

Conte ende ka nevojë për një sulmues rezervë për Romelu Lukaku dhe Edin Dzeko mbetet në listë, megjithëse klubi dëshiron të blejë një sulmues më të ri dhe e njëjta gjë është e vërtetë për një mesfushor të ri qendror.

Ish-trajneri i Chelseat është i vetëdijshëm se nuk do të jetë e lehtë të nënshkruash të gjithë lojtarët që ai dëshiron, por në të njëjtën kohë, drejtorët e klubit e dinë se nuk kanë mundësi të ulin nivelin nëse nuk duan ta shohin Conten të largohet një vit më herët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme