Shënon Griezmann, barazon Franca

Prishtinë | 19 Qer 2021 | 16:51 | Nga Ekonomia Online

Barazohen shifrat në 1 me 1 në ndeshjen Hungari-Francë.

Ishte Griezmann ai që shënoi drejt e në portën e hungarezëve në minutën e 66′, shkruan Reporteri.net.

Hungaria kaloi në epërsi në min e 45+2’ me golin e Attila Fiola, për ta mbyllur pjesën e parë në epërsi.

Pjesa e dytë nisi furishëm për francezët që nuk u ndalën së sulmuari dhe gjetën golin e barazimit përmes Griezmann në min e 66’.

Të ngjashme