Shqetësimi më i madh i Koeman te Barcelona

Prishtinë | 22 Shk 2021 | 16:27 | Nga Ekonomia Online

Nëse ka ndonjë gjë që karakterizon Barcelonën nën drejtimin e trajnerit Ronald Koeman, janë problemet e tyre defanzive.

Holandezi ka kërkuar të zhvillojë skuadrën, me përmirësime që janë bërë në sulm, por ai nuk ka qenë në gjendje të eliminojë çështjet e tyre në pjesën defanzive.

Kishte shumë fjalë për nënshkrimin e një qendërmbrojtësi të ri gjatë afatit kalimtar të janarit dhe megjithëse Eric Garcia ishte mbërritja më e mundshme, kandidatët presidencialë dështuan t’i japin dritën jeshile Carles Tusquets për ta nënshkruar atë.

Gabimi i Clement Lenglet duke shkaktuar penallti kundër Cadiz në fundjavë sapo nxori në pah problemet e tyre përsëri në atë që ishte dështimi i fundit për t’i kushtuar katalanasve pikë.

Barcelona vs Real Madrid

Lenglet dha një penallti për Sergio Ramos duke kapur spanjollin në zonë dhe, si rezultat, filloi problemet e tij këtë sezon.

Cadiz vs Barcelona

Një lojë që përfundoi me një humbje zhgënjyese për Barcelonën, goli i dytë i Cadiz erdhi si rezultat i një serie gabimesh që përfshinin Jordi Alba, Lenglet dhe Marc-Andre ter Stegen.

Barcelona vs Juventus

Katalunasit humbën vendin e parë në grup pasi u demoluan në shtëpi nga italianët. Lenglet ishte veçanërisht i keq atë natë dhe përsëri ai shkaktoi një penallti pasi luajti me dorë.

Alaves vs Barcelona

Goli i Alaves në minutën e 31-të erdhi për shkak të një keqkuptimi midis Gerard Pique dhe Neto.

Atletico Madrid vs Barcelona

Në Estadio Wanda Metropolitano, mbrojtësi katalanas u përfshi përsëri, duke humbur një top të lirë që bëri që Ter Stegen të dilte jashtë portës së tij, duke e lënë Yannick Carrasco me një mundësi për të shënuar në rrjetën e zbrazët.

Granada vs Barcelona

Një gabim i Samuel Umtiti i mundësoi Andaluzianëve të shënojnë.

Sevilla vs Barcelona

Këtë herë në Copa del Rey, Umtiti ishte katastrofik. Francezi ishte përgjegjës për të dy golat e pranuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme