Shqipëria triumfon ndaj Bjellorusisë

Prishtinë | 18 Nën 2020 | 18:03 | Nga Ekonomia Online

Shqipëria ka triumfuar sot në “Air Albania” të Tiranës ndaj Bjellorusisë me rezultatin 3:2, duke përfunduar kështu në pozitën e parë në Grupin 4 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Sokol Cikalleshi (20’, 27’ penallti) dhe Rey Manaj (44’) i realizuan golat për Shqipërinë, ndërsa Maksim Skavysh (35’) e Max Ebong (80’) për Bjellorusinë.

Shqipëria ka përfunduar në krye me 11 pikë, një më tepër se Bjellorusia. Lituania ka dal e treta me tetë pikë, ndërsa Kazakistani ka përfunduar në vend të katërt me katër pikë dhe ka rënë në Ligën D.

Kazakistani humbi sot 2:1 nga Lituania.

Tabela përfundimtare e Grupit 4 të Ligës C:

1. Shqipëria 6    11

2. Bjellorusia 6   10

3. Lituania 6    8

4. Kazakistani 6   5

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme