S’ka vend për Xhakën, Arsenali kërkon shkëmbim me futbollistin tjetër të Zvicrës

Prishtinë | 18 Nën 2019 | 14:58 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, mund të kthehet edhe njëherë tjetër te ish skuadra e tij, Borussia Monchengladbach.

Granit Xhaka ishte përplasur me tifozët e Arsenalit në ndeshjen e 27 tetorit ndaj Crystal Palace në Premier Ligë, që nga ajo kohë Arsenali ka zhvilluar edhe katër ndeshje tjera dhe në këto ndeshje Xhaka nuk është përfshirë fare.

Mesfushorit nga Kosova i është marrë edhe shiriti i kapitenit, teksa shumë po raportohet edhe për largimin e tij gjatë afatit kalimtar të janarit./GM

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme