Skuadra e Valon Berishës dhe Arbër Zenelit eliminohet nga Europa Liga

Prishtinë | 24 Sht 2020 | 20:44 | Nga Ekonomia Online

Reims kishte punë të vështirë sonte me skuadrën nga Polonia, Fehrever FC dhe është eliminuar me penallti duke i dhënë kështu fund aventurës së tyre në Europë.  

Pjesa e parë përfundoi e barabartë me rezultat 0-0 ku Zeneli dhe Berisha e luajtën të plotë.

Reims dominoi në këtë pjesë por jo edhe në pjesën e dytë ku Fahrevar filloi ta merr inciativën.

Arbër Zeneli luajti në këtë ndeshje për 62 minuta ku u zëvendësua nga Kaj Sierhuis kurse në minutën e 79 u zëvendësua edhe Berisha me El Bilal Toure.

Edhe pjesa e dytë përfundoi 0-0 me rezultat kurse ndeshja shkoi në penallti ku më të sigurt u treguan lojtarët e Fehrevar FC duke e mundur Reims me rezultat 4-1 në penallti dhe duke kaluar në fazën e playoff në Europa Ligë.

Të ngjashme