Sllovakia triumfon ndaj Polonisë

Prishtinë | 14 Qer 2021 | 20:08 | Nga Ekonomia Online

Sllovakia ka shënuar fitore të madhe në Kampionatin Evropian ndaj Polonisë. Sllovakët triumfuan me rezultatin e ngushtë 1:2.

Szczezny shënoi autogol në minutën e 18-të, që ishte rezultati i pjesë së parë.

Me të filluar pjesa e dytë, Polonia arriti të barazonte rezultatin përmes Linetty.

Gjithçka ndryshoi kur Krychowiak u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe la bashkëlojtarët ne gjendje të keqe në fushë.

Nga kjo përfitoi Sllovakia e cila shënoi golin e fitores në minutën e 69-të përmes Milan Skriniarit.

Me këtë fitore, Sllovakia merr primatin përkohësisht në grupin E, aty ku gjenden edhe Suedia e Spanja.

Të ngjashme