Solskjaer thotë se Ronaldo nuk do t’i bashkohej kurrë Manchester Cityt

Prishtinë | 11 Sht 2021 | 08:24 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo nuk do të nënshkruante për Manchester City këtë verë, sipas trajnerit të Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer.

Agjenti i portugezit, Jorge Mendes, pati bisedime me një numër klubesh, dhe rivalët e qytetit të United ishin favoritët për të blerë portugezin derisa këta të fundit të fillonin negociatat për ta sjellë atë përsëri në Old Trafford.

Tifozët e United ishin të mërzitur për mundësinë e bashkimit të Ronaldos me Cityn, por Solskjaer ka hedhur poshtë sugjerimin se ishte ndonjëherë një mundësi.

Me Ronaldon duke u bërë gati për të bërë debutimin e tij të dytë për United në ndeshjen e tyre kundër Neëcastle të shtunën (sot) , norvegjezi u pyet nëse perspektiva e kalimit të sulmuesit në City kishte qenë “e frikshme”.

“Unë nuk mendoj se kishte ndonjë perspektivë për këtë”, u përgjigj ai.

I pyetur nëse Ronaldo mund të bashkohej me Cityn ndonjëherë, ai tha: “Unë nuk mendoj kështu.”

Mendes pati biseda me klube të ndryshme gjatë verës ndërsa klienti i tij shikonte për të siguruar një largim nga Juventusi, por në fund u rikthye te Djajtë e Kuq.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme