Sot mbahet turneu kushtuar legjendës Fadil Vokrri, në ditëlindjen e tij të 62-të

Prishtinë | 23 Kor 2022 | 10:10 | Nga Ekonomia Online

Sot do të mbahet turneu kushtuar legjendës, Fadil Vokrri, me rastin e ditëlindjes së tij të 62-të.

Turneu do të mbahet në Prishtinë, në stadiumin që edhe e mban emrin e tij, shkruan Gazeta Express.

Turneu do të fillojë në ora 17:30, me përballjen mes veteranëve të dy ish-skuadrave të Vokrrit, Prishtinës dhe Llapit.

Kurse, nga ora 19:00 do të zhvillohet ndeshja mes veteranëve të Kombëtares së Kosovës dhe Shqipërisë.

Listat e ekipeve pjesëmarrëse:

FC Prishtina – Veteranët:

1.Ahmet Beselica

2.Besim Bajraktari

3.Muharrem Sahiti

4.Synaj Keci

5.Suad Keci

6.Isa Sadriu

7.Bedredin Gjinali

8.Milaim Humolli

9.Kushtrim Munishi

10.Fatmir Namani

11.Adil Vokrri

12.Florim Humolli

13.Liridon Kukaj

14.Isuf Llumnica

15.Azem Azemi

16.Enis Fetahu

17.Driton Krasniqi

18.Malsor Gjonbalaj

19.Afrim Mucici

20.Abdulla Rafuna

21.Afrim Tovërlani

KF Llapi – Veteranët

1.Vllaznim Visoka

2.Ismet Haliti

3.Berat Berisha

4.Sheqir Statovci

5.Faruk Statovci

6.Driton Rrahmani

7.Adem Rrahmani

8.Faton Maloku

9.Safet Imeri

10.Hysni Veliu

11.Rrahim Kaqanolli

12.Meriton Mehmeti

13.Sahit Podvorica

14.Bujar Blakqori

15.Ekrem Avdyli

16.Admir Bunjaku

17.Afrim Statovci

18.Ragip Stublla

19.Gani Zhugolli

20.Idriz Mehmeti

21.Fatmir Berisha

22.Burim Berisha

23.Driton Islami

24.Ridvan Asllani

Kosova – Veteranët

1.Naser Prapashtica

2.Nuredin Qollaku

3.Xhavit Mehmeti

4.Arsim Abazi

5.Hysni Gjinovci

6.Enes Mustafa

7.Afrim Visoka

8.Daut Geci

9.Ilir Izmaku

10.Luan Tabaku

11.Muhamet Dragusha

12.Arben Zeqiri

13.Arsim Prepolli

14.Sylejman Selimi

15.Flamur Sinani

16.Ilir Izmaku

17.Lulzim Berisha

18.Sheremet Isufi

19.Faton Peci

20.Naim Gashi

21.Bekim Isufi

Shqipëria – Veteranët

1.Blendi Nallbani

2.Blerim Rrustemi

3.Debatik Curri

4.Arjan Pisha

5.Alban Tafaj

6.Ervin Fakaj

7.Mërgim Mavraj

8.Eqerem Memushi

9.Gentian Muça

10.Armend Dallku

11.Ilir Lame

12.Haxhi Ballgjini

13.Gilman Lika

14.Ardit Beqiri

15.Agustin Kola

16.Sulejman Demollari

17.Sulejman Starova

18.Sulejman Mema

19.Artan Bano

20.Altin Lala

Të ngjashme