Spanja publikon listën me lojtarët e ftuar për ndeshjet me Uellsin dhe Anglinë

Prishtinë | 04 Tet 2018 | 13:06 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Kombëtares së Spanjës, Luis Enrique, ka zbuluar listën me lojtarët e ftuar për dy ndeshjet e radhës.

Spanja më 11 tetor do të përballet në ndeshje miqësore me Uellsin, ndërsa katër ditë më pas pret Anglinë, përcjell Lajmi.

Për këto dy ndeshje, trajneri Enrique do të ketë në dispozicion 23 lojtarë.

Lojtarët e ftuar nga Luis Enrique:

Portierë: Kepa, De Gea, Pau López

Mbrojtës: Gayá, Marcos Alonso, Albiol, Nacho, Ramos, Bartra, Azpilicueta, Jonny

Mesfushorë: Busquets, Rodri, Koke, Ceballos, Thiago, Saul

Sulmues: Asensio, Morata, Rodrigo, Suso, Aspas dhe Alcácer.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme