Spanja shkon në një tjetër nivel, Luis Enrique flet nga distanca me lojtarët me “walkie-talkie”

Prishtinë | 21 Sht 2022 | 15:06 | Nga Ekonomia Online

Kombëtarja e Spanjës ka shkuar në një nivel tjetër.

Selektori Luis Enrique po e përdor një metodë të re dhe mjaft inovative.

Trajneri spanjoll, siç mund të shihet edhe në videon e postuar në Tëitter nga Kombëtarja e Spanjës, shihet përdorimi i “walkie-talkie”, një mjet komunikimi nga distanca, shkruan “Gazeta Express”.

Në fakt, secilit lojtar i vendoset një dëgjuese në vesh për t’i dëgjuar instruksionet e Luis Enriques, i cili flet me një objekt që i ngjan një telefoni të vogël.

“Nuk jam mësuar t’i shpreh mendimet me një zë të ulët me persona që janë larg”, ka thënë Enrique, i cili si qëllim e ka që të ketë komunikim të vazhdueshëm me lojtarët derisa ata janë duke luajtur në stërvitje.

Për më tepër, mund ta shihni videon duke klikuar KETU

Të ngjashme