Spinazzola shumë afër rikthimit

Prishtinë | 25 Tet 2021 | 19:27 | Nga Ekonomia Online

Italiani dhe mbrojtësi i majtë i Romës, Leonardo Spinazzola, po i afrohet rikthimit të tij pas lëndimit të rëndë që e pësoi gjatë UEFA EURO 2020.

28-vjeçari kishte qenë një pjesë thelbësore e skuadrës së Azzurrit për atë turne dhe po shkonte drejt statusit të Lojtarit të Turneut derisa u lëndua gjatë çerekfinales kundër Belgjikës më 2 korrik.

Lëndimi shkatërrues pritej ta mbante jashtë për shtatë deri në nëntë muaj, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, Roma publikoi sot një video të Spinazzolas duke vrapuar dhe sugjeron se rikthimi i tij mund të jetë më i shpejtë sesa pritej. 

Të ngjashme