Suedia dhe Ukraina shpresojnë në çerekfinale – formacionet e mundshme

Prishtinë | 29 Qer 2021 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Suedia dhe Ukraina do të takohen sot (e marte) në 1/8 e finales së Euro 2020.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Hampden Park” në Galsgou.

Për këtë takim, suedezët kanë dyshime te Mattias Svanberg, derisa lojtarët kyç janë në dispozicion.

Në anën tjetër, Oleksandr Zubkov dhe Denys Popov, janë dyshimet e ukrainasve.

Kujtojmë se fituesi i këtij duelit, do të takohet me atë në mes të Anglisë dhe Gjermanisë që luhet në ora 18:00.

Formacioni i mundshëm i Suedisë: Olsen, Augustinsson, Danielson, Lindelof, Lustig, Forsberg, Olsson, Ekdal, Larsson, Berg, Isak.

Formacioni i mundshëm i Ukrainës: Bushchan, Karavaev, Zabarnyi, Matvienko, Mykolenko, Zinchenko, Stepanenko, Shaparenko, Yarmalenko, Malinovskiy, Yaremchuk.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme