Superkupa e Spanjës zhvendoset në Arabinë Saudite

Prishtinë | 24 Pri 2019 | 09:50 | Nga Ekonomia Online

Superkupa e Spanjës do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Tashmë pritet vetëm aprovimi i asamblesë më 29 prill, ndërsa Federata po negocion me qeverinë e Arabisë Saudite për ta mbajtur aty finalen e madhe për gjashtë vitet e ardhshme për një shifër 30 milionë euro në sezon.

Negociatat janë larg finalizimit dhe vendndodhja mund të ndryshojë, por për momentin shteti më i mundshëm është Arabia Saudite.

Federata Spanjolle kërkon 30 milionë euro në sezon, për gjashtë vite.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme