Superliga me shumë ndryshime në orar për javën e 7 dhe 8

Prishtinë | 25 Sht 2019 | 13:00 | Nga Ekonomia Online

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të dhe të 8-të në Ipko Superligë.

Tri ndeshje të javës së 7-të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën, ku veçohet derbi i madh, Gjilani – Drita.

Ndeshjet e së shtunës luhen në tri orare të ndryshme, kurse të dielën në dy orare.

Ndërkohë, në mesjavën e ardhshme do të luhen ndeshjet e javës së 8-të. Takimet e kësaj jave nisin në ora 14:30.

Ipko Superliga – java e 7-të

E shtunë, 28 shtator

13.00 Feronikeli-Ferizaj

14.00 Llapi-Dukagjini

15.00 Trepça’89-Flamurtari

E diel, 29 shtator

14.00 Drenica-Ballkani

15.00 Gjilani-Drita

15.00 Vushtrria-Prishtina

Ipko Superliga – java e 8-të

E mërkurë, 2 tetor

14.30 Feronikeli-Llapi

14.30 Dukagjini-Trepça ‘89

14.30 Ferizaj-Ballkani

E enjte 3 tetor

14.30 Drita-Vushtrria

14.30 Flamurari-Gjilani

Prishtina – Drenica, zhvillohet më 16 tetor.

Të ngjashme