Talenti i ri shqiptar që luan në Skoci i gatshëm për Kosovën

Prishtinë | 11 Gus 2016 | 21:44 | Nga

Florent Bojaj ka thënë se ka qendë duke pritur që Kosova të pranohet në organizmat ndërkombëtarë të futbollit dhe me shumë gjasë ai do të zgjedhë të luaj për shtetin e ri ani se ka luajtur me moshat e Shqipërisë.

Ai ka dhënë një intervistë për faqen e klubit pjesë e të cilit është në Skoci, Kilmarnock.

“Unë kam luajtur për Shqipërinë në nivelin U-19, por kam lindur në Kosovë. Do të zgjedh të luaj për Kosovën sepse kihet të bëhet me emocionet e mia dhe dua të bëj njerëzit krenar”, ka thënë ai.

Bojaj ka folur edhe për Shqipërinë në Euro 2016, duke treguar se si është gëzuar fitores dhe golit ndaj Rumanisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme