Talenti brazilian prezantohet si lojtar i Real Madridit

Prishtinë | 20 Kor 2018 | 16:50 | Nga

Talenti Vincius Junior është prezantuar sot para tifozëve në “Santiago Bernabeu”, pas transferimit të tij për 45 milionë euro nga Flamengo.

Adoleshenti, i cili u përshëndet në fushë nga legjenda e Realit dhe Brazilit, Ronaldo Da Lima, u prezantua në fushë me fanellë të Madridit pas takimit me presidentin e klubit, Florentino Perez.

Vinicius tani për sfidë e ka të gjejë vend titullari në ekipin e parë të Julen Lopeteguit.

Braziliani do të jetë pjesë e ekipit të Real Madridit për përgatitjet parasezonale dhe për turneun veror International Champions Cup.

 

Të ngjashme