Tenisti australian që e mbështeti Gjokoviqin rezulton pozitiv me Covid-19

Prishtinë | 10 Jan 2022 | 11:15 | Nga Ekonomia Online

Tenisti australian, Nick Kyrgios, në mediat sociale ka konfirmuar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kështu ai bëhet lojtari i fundit që infektohet me virusin korona përpara Grand Slam-it të parë të sezonit të ri. Më parë ai kishte kritikuar trajtimin “vërtet të keq” të Novak Gjokoviqit.

Derisa 26 vjeçari i siguroi fansat se ndihet mirë fizikisht.

“Hej të gjithëve, thjesht dua të jem i hapur dhe transparent me të gjithë. Arsyeja që më është dashur të tërhiqem nga Sydney është sepse kam rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Për momentin ndihem i shëndetshëm pa asnjë simptomë. I uroj të gjithëve gjithë të mirat dhe të qëndroni të sigurt ku të keni mundësi.” shkroi ai.

Tutje, Kyrgios tha se nëse gjithçka shkon mirë, do të jetë pjesë e “Australian Open”. Derisa Thescottishsun raporton se ai mund të përfundojë izolimin shtatë-ditor dhe të konkurrojë në Melburn, transmeton Klankosova.tv.

Lajmi vjen në sfondin e çështjes së dëbimit të mundshëm të Novak Gjokoviq nga Australia. Ai ishte transferuar në Melbourne’s Park Hotel, një objekt paraburgimi për refugjatët dhe azilkërkuesit, pasi viza e tij për të hyrë në Australi u bllokua.

Kurse pas gjyqit që u zhvillua ndaj tij të citin e fitoi, raportohet se është arrestuar përsëri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme