Tërhiqet shorti i Europa Ligës – këto janë çiftet

SALZBURG, AUSTRIA - MARCH 15: The logo of the UEFA Europa League is seen prior to the UEFA Europa League Round of 16 match between FC Red Bull Salzburg and Borussia Dortmund at the Red Bull Arena on March 15, 2018 in Salzburg, Austria. (Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images,)
Prishtinë | 22 Shk 2019 | 16:01 | Nga Ekonomia Online

Është hedhur shorti për ndeshjet që do të zhvillohen në kuadër të Europa Ligës dhe si rezultat skuadra e Arsenalit do të përballet me Rennes ndërsa Chelsea do të luajë kundër Dynamo Kiev.

Rennes ndodhet në vendin e 11-të në Ligën 1 ndërsa Dynamo Kiev renditet e dyta pas Shakhtar Donetsk në Premier Ligën e Ukrainës, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë mund t’i gjeni të renditura ndeshjet të cilat do të zhvillohen.

Chelsea – Dynamo Kiev

Eintracht Frankfurt – Inter Milan

Dinamo Zagreb – Benfica

Napoli – FC Salzburg

Valencia – FC Krasnodar

Sevilla – Slavia Prague

Arsenal – Rennes

Zenit St Petersburg – Villarreal

Të ngjashme