Theo Hernandez infektohet me Covid-19

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 15:53 | Nga Ekonomia Online

Një shuplakë e madhe për Milanin vjen nga COVID-19. Lojtari kryesor i tyre ka rezultuar pozitiv.

Bëhet fjalë për Theo Hernandez, i cili menjëherë pasi është rikthyer nga ndeshjet e kombëtares ka rezultuar pozitiv.

Menjëherë ka bërë dhe testin për të mësuar nëse është i prekur apo jo dhe ndodhi ajo që nuk pritej.

Mendohet se francezi, mund ta ketë marrë COVID-19 nga bashkatdhetarët e tij, Giroud, Kante dhe Raboit të cilët janë konfirmuar të prekur me koronavirusin.

Kujtojmë se Milan do luajë ndaj Veronës në kampionat me 16 tetor dhe mungesa e Theo Hernandez do të rëndojë shumë në ekip.

Të ngjashme