Tifozët akuzojnë Messin se ua humbi titullin në La Liga pas rastit të humbur i vetëm me portierin e Granadas

Prishtinë | 30 Pri 2021 | 12:15 | Nga Ekonomia Online

Lionel Messi është akuzuar për ‘humbjen’ e titullit të La Ligas për Barcelonën pasi ai humbi një shans ideal kundër Granadas të enjten mbrëma.

Superylli argjentinas shënoi golin e parë në pjesën e parë në Camp Nou pas një asistimi të shkëlqyeshëm nga Antoine Griezmann.

Por, epërsia e Barcelonës u anulua në pjesën e dytë pasi Darëin Machis dhe Jorge Molina shënuan për të marrë një fitore të bujshme 2-1 për Granada në Camp Nou.

Humbja e klubit spanjoll ka lënë të hapur garën për titullin në La Liga, ndërsa Barcelona mbetet dy pikë mbrapa liderëve të kampionatit, Atletico Madridit.

Barcelona, ​​e cila është e treta në La Liga, është e barabartë me rivalët e urryer të Real Madridit me pesë ndeshje të mbetura në deri në fund të sezonit.

Para se Barcelona të shpërdoronte epërsinë e saj në Granada, Messi u paraqit me një mundësi fantastike për të dyfishuar epërsinë e skuadrës së tij para mbylljes së pjesës së parë.

Messi arriti të mposhtë kurthin për pozitë jashtë loje me kontroll të shkëlqyeshëm të topit dhe doli i vetëm me portierin kundërshtar.

Por, gjuajtja e Messit ishte e pasaktë dhe doli jashtë portës, duke çuar në pa-kthim topin e dalë jashtë.

Mundësia e humbur e kapitenit u tregua e kushtueshme në fund, por disa tifozë kanë fajësuar Messin duke thënë se ky rast i humbur i kushton Barcelonës me humbjen e titullit kampion në La Liga.

Pas këtij rasti, Messi është krahasuar me Griezmann, Ousmane Dembele dhe Timo Werner, ndërsa disa tifozë tjerë kanë thënë se edhe një fëmijë do të shënonte në at rast.

Më poshtë keni disa nga postimet e tifozëve në rrjetet sociale, duke e akuzuar Messin. 

Të ngjashme