Tifozi lujti bastore që të shënojë Eder, fitimi është marramendës

Prishtinë | 12 Kor 2016 | 20:02 | Nga

Goli i Eder në finale të “Euro 2016” kundër Francës, e ka shndërruar në milioner një qytetar britanik.

Një britanik nga Birminghami, e kishte luajtur në bastore që Eder të shënojë në finalen e kampionatit Evropian mes Portugalisë dhe Francës.

Dhe, personi në fjalë i ka fituar plot 1.2 milionë euro pas bastit të tij, përcjell Lajmi.net nga Marca.

Sulmuesi me prejardhje nga Guinea e shënoi golin e vetëm të finales, duke ia sjellë titullin e Evropianit Portugalisë.

britanic

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme