Torino njofton për një lojtar me Covid-19, nuk e tregon emrin

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 18:38 | Nga Ekonomia Online

Pasi dy lojtarë paraprakisht dolën pozitiv me koronavirus, ekipi i Torino iu nënshtrua testimeve.

Nga ato testime, ekipi italian ka njoftuar se një tjetër lojtar ka rezultuar pozitiv me Coronavirus, përcjell Gazeta Express.

Ai aktualisht është asimptomatik dhe është vendosur në izolim dje. Ai do të monitorohet vazhdimisht nga personeli mjekësor i ekipit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme