Trajneri i shkarkuar nga Monaco kërkohet në Katar

Prishtinë | 29 Tet 2018 | 13:19 | Nga Ekonomia Online

Nikoqiri i Kupës së Botës 2022, Katari, po e konsideron punësimin e Leonardo Jardim si trajner të ri të kombëtares së tyre, sipas France Football.

Jardim së fundi u shkarkua nga Monaco pas një starti të dobët të stinorit, dhe është lidhur me një kalim te Milani dhe te Newcastle United që prej largimit nga ish-kampioni francez.

Sidoqoftë, atij mund t’i ofrohet mundësia që ta trajnojë Katarin, krerët e të cilës duan që ta sjellin një emër me nam, pasi që edhe Zinedine Zidane është përfolur për këtë post.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme