Trajneri i Islandës humb kompjuterin që ktheu ëndrrën në realitet

DUBLIN, IRELAND - MARCH 28: Heimir Hallgrimsson, coach of Iceland looks on prior to the International Friendly match between Republic of Ireland and Iceland at Aviva Stadium on March 28, 2017 in Dublin, Ireland. (Photo by Ian Walton/Getty Images)
Prishtinë | 11 Qer 2018 | 08:37 | Nga

“Hirushja” Islandë humbet këpucën, përkundrazi valixhen!

Heimir Hallgrímsson, trajneri-dentist që i ka bërë të ëndërrojnë ishullorët, ka një kompjuter që është bërë i famshëm ku ka 20 vite të punës së tij, gjithçka që e ka ndihmuar të arrijë deri në elitën që përfaqëson Kupën e Botës: taktikë, shënime, prezantime për lojtarët dhe tifozët para ndeshjeve.

Dje pasdite, përpara se të nisej për në Rusi, vuri re se në valixhen e tij nuk ishte kompjuteri i famshëm, transmeton Lajmi.net.

I pashmangshëm ishte shqetësimi, për të dhënat e rëndësishme që mbarte. Por çfarë kishte ndodhur?

Hallgrímsson e kishte lënë kompjuterin në autobusin e gabuar kur skuadra u largua nga hoteli për të shkuar në aeroport. Gabimi u kuptua vetëm kur ekipi mbërriti në Rusi, por fatmirësisht u morën masa. Një funksionar i Federatës Islandeze të Futbollit ndaloi autobusin, që kur kishte mbaruar punën me kombëtaren funksionte si autobus linje dhe fatmirësisht kishte gjetur valixhen e trajnerit, të cilën e nisi urgjent për në Rusi, bashkë me kompjuterin e famshëm.

“Shpresojmë që ky të jetë gabim im i vetëm në Botëror, – tha Hallgrimsson, duke bërë shaka. – Nuk është e bukur që e nisëm punën në Rusi me këtë shqetësim. Jam i bindur që në ditët e ardhshme stafi im do të hakmerret.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme