UEFA zbulon 10 klubet më të mira në Evropë

Prishtinë | 26 Dhj 2018 | 16:58 | Nga Ekonomia Online

UEFA ka publikuar listën e 10 klubeve më të mira në Evropë deri tani

Real Madridi vazhdon të dominojë Evropën me shtëpinë më të madhe të futbollit evropian[UEFA] që ka vendosur ‘Mbretërit’ në vendin e parë.

Në listën me 10 klube më të mira në Evropë, prinë Spanja me gjithsejtë 4 sosh, Real Madridi, Barcelona, Atletico Madridi dhe Sevilla.

Anglia përfaqësohet em dy klube Manchester City dhe Arsenali.

Më poshtë e keni listën e 10 klubeve më të mira në Evropë.

1. Real Madrid
2. Bayern
3. Barcelona
4. Atlético de Madrid
5. Juventus
6. PSG
7. Manchester City
8. Sevilla
9. Porto
10. Arsenal.

Të ngjashme