Unitedi kërkon mesfushorin e Interit

Prishtinë | 25 Pri 2017 | 19:01 | Nga

Skuadra nga Old Trafford mund ta transferojë kroatin gjatë afatit kalimtar veror.

Manchester United është duke planifikuar në lëvizje të befasishme për të transferuar anësorin e Inter, Ivan Perisiq.

Djajtë e Kuq në këtë rrugë do të përballen me konkurrencën e Chelsea, pasi Antonio Conte është i interesuar ta ketë kroatin në skuadër.

Por Jose Mourinho është fans i ish-asit të Borussia Dortmund dhe është gati të paguajë për të 60 milionë euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme