United nuk dëshiron që Sanchezi të luaj për ta në sezonin e ardhshëm

Prishtinë | 22 Qer 2019 | 13:30 | Nga Ekonomia Online

United janë duke u munduar ta shesin lojtarin e tyre Alexis Sanchez.

Mediat angleze thonë se ai mund të luaj sezonin e ardhshëm të United, mirëpo ekipi anglez nuk e dëshiron një gjë të tillë, raporton kp.

Dy ekipet që dëshirojnë ta blejnë lojtarin janë në Kinë dhe Amerikën Jugore.

Ish-lojtari i Arsenalit, për momentin është duke luajtur në Kupën e Amerikës.

Nëse ‘Djajtë e Kuq’, nuk gjejnë një ekip në Evropë që e dëshiron lojtarin, atëherë ata do jenë të detyruar ta shesin diku në Amerikë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme