United përgatit ofertën për Aubameyang

Prishtinë | 20 Qer 2019 | 09:25 | Nga Ekonomia Online

Manchester United ështtë duke përgatitur një ofertë prej 70 milionë funtave për sulmuesin e Arsenalit, Pierre-Emercik Aubameyang.

Sipas TalkSport, me largimin e pritur të Romelu Lukaku këtë verë do të mbetet boshllëk në vijën sulmuese të Djajve të Kuq, andaj ata si zgjidhje përsëri e shohin një sulmues të Topçinjve, transmeton Klan Kosova.

Bashkë me Aubameyang, skuadra nga Old Trafford në të njëjtën kohë po interesohet edhe për Mauro Icardin dhe Paulo Dybalan.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme