Unitedi ofron 30 mln funta për Hartin

Prishtinë | 11 Kor 2017 | 08:40 | Nga

Skuadra e Manchester Unitedit e ka në plan ta transferoj një portier, që në rast të largimit të David De Gea, të jetë i gatshëm për zëvendësim.

Sipas medieve në Angli, Jose Mourinho është një tifoz i Joe Hart dhe për të ka ofruar 30 milionë funta.

Këto para do ta bëjnë punën më të lehtë, pasi Pep Guardiola nuk e dëshiron në skuadrës portierin anglez.

Në anën tjetër, De Gea është afër t’iu bashkohet klubin nga Spanja, Real Madrid.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme