Vazhdon ‘lufta’ e Icardit me Interin, sulmuesin ‘pëlqen’ festimet e Juventusit

Prishtinë | 10 Shk 2021 | 14:40 | Nga Ekonomia Online

Ish-kapiteni i Interit, Mauro Icardi, ka pëlqyer fotot e lojtarëve të Juventusit që festonin pasi arritën në finalen e Coppa Italia pas fitores ndaj Nerazzurrëve.

Icardi u largua nga Interi për t’u bashkuar me PSG-në në verën e vitit 2019 me gjigantët e Ligue 1 që e bënë lëvizjen e tij të përhershme për 50 milionë euro verën e kaluar.

Sulmuesi argjentinas ishte i lidhur për një kohë të gjatë me një lëvizje në Torino, por Juventusi dhe Inter kurrë nuk arritën një marrëveshje mbi transferimin e tij.

Image

Ish-sulmuesi i Sampdorias duket se është në marrëdhënie shumë të mira me disa lojtarë të Juventusit pasi pëlqeu në Instagram foto të Cristiano Ronaldo, Leonardo Bonucci, Alvaro Morata dhe shumë yjeve të Zonjës së Vjetër që festonin kalimin për në finalen e Coppa Italia në kurriz të ish-klubit të tij.

Përplasja në Allianz Stadium midis Juve dhe Inter ishte plot dramë me Andrea Agnelli dhe Antonio Conte që gjithashtu patën momente tensioni.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme