Vdes mundësi japonez pas lëndimit të tmerrshëm në ring

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 16:06 | Nga Ekonomia Online

Mundësi japonez i stlit Sumo, Mitsuki Amano ka vdekur një muaj pasi pësoi një lëndim të tmerrshëm në ring gjatë një meçi.

Mitsuki Amano, i njohur më mirë me emrin e tij të mundjes Hibikiryu, vdiq të mërkurën nga mungesa e frymëmarrjes në një spital të Tokios, konfirmoi Shoqata Japoneze Sumo.

Gjatë duelit, ai u hodh me kokë në dysheme dhe mbeti pa ndjenja, duke u dërguar në spital më vonë.

Shoqata sumo është kritikuar në Japoni për mosveprimin e saj menjëherë pas dëmtimit të kokë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme