Vedat Muriqi bëhet baba për herë të dytë

Prishtinë | 19 Nën 2020 | 17:22 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, sot (e enjte) është bërë baba për herë të dytë.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, Edibe Muriqi, ndërsa ka ndarë një postim në InstaStory.

Sipas kësaj, ajo dhe Vedati janë bërë prindër për herë të dytë të një vajze.

“Mirë se erdhe bebe, është vajzë”, ka shkruar ajo.

Ndërkohë, çifti janë prindër edhe të një djali të cilin e kanë pagëzuar me emrin, Orhan.

Të njëjtit janë të martuar prej vitesh dhe jetojnë mes Turqisë dhe Prizrenit, për shkak të angazhimeve të futbollistit dhe prejardhjes së tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme