Vedat Muriqi kundër Mergim Vojvodës në Serie A, të dy pritet të jenë titullarë sot

Prishtinë | 01 Nën 2020 | 09:53 | Nga Ekonomia Online

Ciro Immobile është përsëri në stërvitje me Lazio, por Luis Alberto, Manuel Lazzari dhe Gonzalo Escalante janë ende jashtë, pasi klubi mbetet i prekur nga koronavirusit.

Loja me Torinon do të fillojë sot në ora 15:00 dhe tashmë klubi natyrisht që është në presion nga situata e krijuar, përcjell GazetaBlic.

Lazio bëri të enjten udhëtimin në Club Brugge në Europa League pa 12 lojtarë, por nuk i përmendi me emër ose specifikoi që ata kishin rezultuar pozitiv për COVID-19.

Dje, klubi lëshoi ​​një deklaratë vetëm duke konfirmuar se ‘disa lojtarë’ ishin testuar pozitivisht për COVID, duke mos dhënë asnjë të dhënë se sa ishin ata. Mirëpo një lajm i mirë në këtë situatë vjen për sulmuesin kosovar, Vedat Muriqi.

Ai do të jetë në formacionin bazë të skuadrës së Lazios ditën e sotme.

Përballë tij në anën tjetër do të Mergim Vojvoda në formacionin bazë te Torino. Vojvoda ka qenë fantastik ku deri më tani ka dy asistime në Serie A.Këto janë formacionet e mundshme për sot.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme