Victor Valdes kthehet tek Barcelona

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 13:55 | Nga Ekonomia Online

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar rikthimin e Victor Valdes.

Portieri më i suksesshëm në histori të Barcelonës, Valdes, është rikthyer tek skuadra katalane, bën të ditur faqja zyrtare e Barcelonës, transmeton lajmi.net.

FC Barcelona@FCBarcelona

A legend returns to FC Barcelona
Welcome home, Víctor!

#ForçaBarça http://barca.link/yHGl50v5NOc Víctor Valdés, new U19A coachFormer FC Barcelona goalkeeper back at the club on a contract through to 2020, extendible by one further seasonfcbarcelona.com1,5951:44 PM – Jul 19, 2019Twitter Ads info and privacy308 people are talking about this

Ai ka nënshkruar një kontratë që do ta mbaj atë deri në vitin 2020 tek Juvenil A (U-19), në postin e trajnerit, kontratë e cila mund të vazhdohet edhe për një sezon.

Juvenil A do të nis më 29 korrik fazën parasezonale, dhe Valdes do të debutojë si trajner në Johan Cruyff Stadium, më 27 gusht, kundër të rinjve të Ajax.

Të ngjashme