Vinicius Junior zbulon objektivin e madh të Real Madridi për këtë sezon

Prishtinë | 23 Maj 2020 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i talentuar brazilian, Vinicius Junior ka zbuluar objektivin e madh të Real Madridit për këtë sezon.

Faqja e parë e gazetës Marca ka një intervistë me Vinicius Junior, i cili ka ngacmuar dhe irrituar tifozët në Bernabeu në masë të barabartë që nga rritja nga Castilla.

Sezoni i tij debutues ishte i vështirë, me disa menaxherë që vinin dhe shkonin dhe një Vinicius me shumë oscilime nga dita e parë.

Braziliani nuk arriti një nivel të pjekurisë që i garantonin atij një vend titullari dhe një kohë mbeti edhe jashtë skuadrës nga trajneri Zinedine Zidane.

Në fakt, gjatë intervistës ai vjen si shumë mbresëlënëse dhe i sigurt për të ardhmen e tij, pasi sipas tij kalimi te Reali është mjaft i vështirë për lojtarët më të mirë në botë, e lere më për një fëmijë duket se do të ishte edhe më e vështirë.

Vinicius ka thënë se është duke punuar dhe paraqitjet do të përmirësohen në kohë, pasi klubi ka objektiva të mëdha.

Planet e tij për pjesën e mbetur të këtij sezoni të çuditshme? Për të fituar ligën natyrisht – për tifozët besnikë të Los Blancos. Këto ishin fjalët e Vinicius Junior.

Të ngjashme