Warriors ndan rrugët me Shaun Livingston

Prishtinë | 10 Kor 2019 | 14:12 | Nga Ekonomia Online

Golden State Ëarriors e kanë larguar Shaun Livingston nga klubi pas pesë vjetësh.

33 vjeçari i cili kishte qenë zgjedhja numër katër në draftin e vitit 2004, ka arritur të shpallet tre herë kampion i NBA-së me Luftëtarët.

Shkuarja e Livingston vjen në kuadër të një faze rindërtimi të cilën e ka nisur Golden State, pas largimit të lojtarëve si Kevin Durant dhe Andre Igoudala.

Të ngjashme