Wembley ka dritën e gjelbër për 75 për qind të kapacitetit

Prishtinë | 22 Qer 2021 | 18:50 | Nga Ekonomia Online

Qeveria britanike ka lejuar që stadiumi Wembley të operojë me 75 për qind të kapacitetit për ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të ‘Euro 2020’.

Kjo nënkupton më se më shumëse 60.000 tifozë do të jenë të pranishëm në tribuna për këto ndeshje.

Sfidat kryesore të Kampionatit Evropian do të zhvillohen në datat 6, 7 dhe 11 korrik, ndërsa gjatë kësaj periudhe në Britani të Madhe do të jenë në fuqi masat kufizuese lidhur me coronavirusin.

Megjithatë, është vendosur që prania e tifozëve të arrijë në një nivel që nuk është para në 15 muajt e fundit.

Tifozët që do t’i kenë biletat duhet të jenë një test negativ për COVID-19 ose dëshmi se e kanë kryer vaksinimin e plotë (të dyja dozat, 14 ditë para ndeshjes).

Të ngjashme