Wenger e ka befasuar Fulhamin para emërimit të Ranierit

Prishtinë | 14 Nën 2018 | 13:47 | Nga Ekonomia Online

Fulham ka emëruar sot edhe zyrtarisht Claudio Ranierin si trajner.

Ish-trajneri i Chelseas dhe Leciesterit, Cladui Ranieri, ka marr drejtimin e skuadrës së Fulhamit.

Por, mediat angleze kanë zbuluar se skuadra nga Premierliga kishte tentuar transferimin e Arsene Wengerit.

Trajneri francez aktualisht është pa skuadër, mirëpo po mendon të rikthehet në futboll në janar.

Sipas medieve në ishull, Wenger e ka refuzuar Fulhamin, pasi dëshiron ta drejtoj një skuadër më të madhe.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme