Wenger shpërblen Granit Xhakën (Foto)

Prishtinë | 24 Sht 2016 | 10:14 | Nga

Arsen Wenger, trajneri i Arsenalit, ka vendosur që Granit Xhakën ta inkuadroj nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Chelseas

Granit Xhaka në ndeshjet e fundit të Arsenalit në Premierë-ligë është inkuadruar nga banka rezervë.

Por, dy super golat e shënuar ndaj Hull Cityt dhe Nottingham Forest, kanë bërë që Wenger të ndryshoj mendje.

Sipas Goal.com, ylli i Zvicrës pritet që të luajë nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Chelseas, e cila luhet sonte nga ora 18:30.

Nga minuta e parë, në këtë takim, do të paraqitet edhe mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme