Wilder akozon Furyn se gënjeu se është me COVID-19, për t’i ikur dyluftimit

Prishtinë | 30 Kor 2021 | 17:22 | Nga Ekonomia Online

Deontay Wilder ka thënë se rivali i peshave të rënda, Tyson Fury, gënjeu se kishte Covidin, në mënyrë që lufta e tyre trilogjike të shtyhej.

Fury do të ndeshej me Deontay Wilder më 24 korrik, por ndeshja tani është shtyrë deri më 9 tetor.

Fury këmbëngulte se ai ishte personi i fundit që duhet fajësuar për situatën, dhe ishte i bindur se ai e kishte mbajtur kontakt vetëm me rrethin e tij të vogël.

Fury thuhet të ketë qenë i frustruar pas testit pozitiv me COVID-19.

Të ngjashme