Xhaka dhe Mustafi në 11-shen e transferimeve më të mira të sezonit

Prishtinë | 10 Tet 2016 | 12:13 | Nga

Dy futbollistët shqiptarë, Shkodran Mustafi e Granit Xhaka janë dy nga 11 transferimet më të mira në këtë sezon sipas Goal.

Goal ka përzgjedhur 11 përforcimet më të mira në këtë sezon, dhe Arsenali sipas saj ka bërë dy transferime të qëlluara me Mustafin e Xhakën, transmeton Koha.net.

Mustafi u bashkua me Arsenalin nga skuadra e Valencias për 38 milionë euro, ndërsa ka zënë vend në formacionin bazë të Arsene Ëengerit, kurse Xhaka u bashkua me ‘Topçinjtë’ nga skuadra e Gladbachut për 42 milionë euro.

11 përforcimet më të mira në afatin kalimtar të verës sipas Goal janë këto:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme