Xhaka e Shaqiri startojnë për Zvicrën kundër Gjermanisë

Prishtinë | 13 Tet 2020 | 20:12 | Nga Ekonomia Online

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë startuar nga minuta e parë për Zvicrën në përballjen e tyre kundër Gjermanisë

Zvicra ka udhëtuar sonte në Gjermani ku do të luajë kundër Kombëtares gjermane.

Pavarësisht se Xherdan Shaqiri nuk ka pasur minuta në Liverpool, trajneri Petkovic i ka besuar atij vendin e titullarit.

Petkovic sot ka startuar me formacion 4-4-2 kurse Gjermania ka startuar me formacion 4-3-3, me dy mesfushorë me të tërhequr në pozita defansive të mesfushës.

Derisa Zvicrës në sulm sot i prin Seferovic dhe Gavranovic, për Gjermaninë në sulm janë Gnabry, Havertz dhe Ëerner.

Formacionet zyrtare:

Gjermania

Zvicra

Të ngjashme