Xherdan Shaqiri, 100 ndeshje në Premier League

Prishtinë | 05 Jan 2019 | 10:04 | Nga Ekonomia Online

Xherdan Shaqiri ka zhvilluar 100 ndeshje në Premierligë, me Stoke Cityn dhe Liverpoolin, duke festuar një arritje të veçantë.

Futbollisti me orgjinë shqiptare u aktivizuar 20 minuta në ndeshjen ndaj Manchester City-t duke arritur shifrën e 100 ndeshjeve. Këtë arritje Shaqiri e ndau në Intagram.

“100 ndeshje në Premierligë. Krenar që e arrita këtë numër të ndeshjeve”, shkroi Shaqiri në gjuhën angleze në llogarinë e tij në Instagram.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme