Ylli i PSG-së: Ëndërronim që Messi do të vinte te ne, por marrëveshja dështoi

Prishtinë | 18 Kor 2021 | 17:17 | Nga Ekonomia Online

Leonardo Paredes ka thënë se ai dhe bashkëlojtarët e tij ëndërronin se Lionel Messi do t’iu bashkohej atyre në Paris Saint-Germain dhe e ka qarë faktin që kishte dështuar marrëveshja për kalimin e bashkatdhetarit të tij argjentinas në Paris.

Messi e tronditi botën e futbollit kur e dorëzoi një kërkesë largimi nga klubi verën e kaluar dhe, megjithëse qëndroi në fund qëndroi në Camp Nou për vitin e fundit në kontratën, sezoni 2020/21 ka qenë i mbushur me thashetheme se cili do të ishte klubi i tij i ardhshëm për sezonin e ri.

PSG-ja është përendur si klubi më i mundshëm ku 34-vjeçari do ta vazhdonte karrierën, i cili është lojtar i lirë tani për tani.

Megjithatë, raportohet se Messi ka arritur marrëveshje të re me Barcelonën dhe do të nënshkruaj sërish me klubin ku e kaloi tërë karrierën.

Mundësitë që gjiganti francez ta marrë Messin janë të pamundura tani, gjë që e zhgënjen Paredesin, i cili do të kishte dashur shumë që bashkëkombësi i tij t’i bashkohej atij në Parc des Princes, pasi e fituan Kupën e Amerikës 2021 së bashku në fanellën e Argjentinës këtë muaj.

Të ngjashme