Zaniolo flet për të ardhmen, interesimin nga Milani e Juventusi, si dhe Ibrahimovicin e Mourinhon

Prishtinë | 18 Qer 2022 | 17:38 | Nga Ekonomia Online

Nicolo Zaniolo pranon se është ‘i kënaqur’ me interesimin e Milanit e Juventusit, zbulon se ishte shumë i turpëruar karshi idhullit Zlatan Ibrahimovic dhe falënderon Jose Mourinhon që e mësoi atë të ‘kafshojë gjuhën’ te Roma.

Italiani është lidhur vazhdimisht me një largim nga Stadio Olimpico këtë verë, pasi kontrata e tij përfundon në qershor 2024 dhe negociatat për një rinovim nuk kanë përparuar.

Është raportuar se klubi i ka vënë një çmim prej 65 milionë eurosh, vetëm me para në dorë dhe nuk ka shkëmbim lojtarësh, por deri më tani Milani dhe Juve nuk kanë arritur shifrën e kërkuar.

“Është kënaqësi të jesh subjekt i interesit nga klubet e mëdha, pasi nëse ata mendojnë për ty, do të thotë se je i mirë”, ka thënë fillimisht Zaniolo për La Gazzetta dello Sport.

“Unë stërvitem me edhe më shumë motivim, pasi dua të dëshmoj se është e drejtë që jam lidhur me këto klube të mëdha”.

Të ngjashme