Zbulohet formacioni i Kosovës përballë Madagaskarit

Prishtinë | 24 Mar 2018 | 14:21 | Nga

Përfaqësuesja e Kosovës do ta luajë ndeshjen e parë miqësore me trajnerin e ri Bernard Challandes. Përzgjedhësi i ri i Kosovës ka bërë disa ndryshime në formacion.

Telegrafi ka mësuar edhe formacionin titullar të Përfaqësueses sonë.

Në portë do të jetë kapiteni Samir Ujkani, ndërsa krahët e mbrojtjes janë mbuluar nga Vojvoda e Kololli.

Fidan Aliti do të startojë në qendër të mbrojtjes së bashku me Amir Rrahmanin.

Dy mesfushorët qendrorë do të jenë Herolind Shala dhe Hekuran Kryeziu, ku që të dy po kalojnë nëpër një formë të lartë.

Edon Zhegrova do të debutojë në krahun e djathtë të mesfushës, ndërsa në të majtë do të jetë Bernard Berisha.

Bersant Celina dhe Vedat Muriqi do të jenë sulmuesit e Kosovës në këtë takim.

Kosova do të luaj me Madagaskarin me fillim nga ora 19:00 në Paris të Francës.

Formacioni zyrtar: Ujkani, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Kololli, Shala, Kryeziu, Zhegrova, B. Berisha, Celina dhe Muriqi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme